Sütyen Bedeni Hesaplama

01.05.2020
17
[Resim: sütyen-bedeni.png]

Sütyen Bedeni Hesaplama

Sevgili anneler ve anne adayları, göğüs altı ve göğüs çevresinin ölçümünden elde edilen sonuç size sütyen ölçüsünü verecektir. Sütyen ölçünüzü doğru alabilmek için elinizde bu iki ölçüm bilgisinin olması gerekmektedir.
Ölçüm yaparken mezuranın çok sıkılmamasına ve çok gevşek bırakılmamasına dikkat etmek daha doğru bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Elde edilen sonuç küsürlü ise en yakın sütyen ölçüsüne yuvarlanabilir ama hamilelerde ölçü daha büyük olan sayıya yuvarlanmalıdır çünkü hamilelikte göğüslerin büyümesi durmayıp, sürekli devam etmektedir.

[Resim: cup-secimi.gif]

Sütyen ölçüsü almak için öncelikle göğüs altını sonrasında göğüs çevresini doğru bir şekilde ölçün. Göğüs çevresi ölçüsünden göğüs altı ölçüsünü çıkartın. Elde ettiğiniz sonuç sütyen ölçüsü için yardımcı olacaktır.
Sonuç;
14-16 cm arası çıkmışsa B cup,
16-18 arası çıkmışsa C cup,
18-20 arası çıkmışsa D cup,
20-22 arası ise DD cup ve
22-24 arası çıkmışsa E cup sütyen satın almalısınız.

Cup ölçüsü dışında elinizde ayrıca sütyen ölçüsü bilgisi olması gerekir. Bunun için çıkartma işlemi öncesinde ölçüsünü aldığınız göğüs altı bilgi verecektir. Göğüs altı ölçünüz 78 cm çıkmış ise sütyen bedeniniz 80 demektir. Ölçüm 82 çıkmışsa sütyen bedeniniz 80 olarak kabul edilecektir.

Giyim ile ilgili diğer yazılarımız için Hamilelikte Giyim kategorimizi inceleyebilirsiniz.

] }
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.