Daha Kolay Bir Emzirme İçin Emzirme Yastığı ve Emzirme Önlüğü

22.09.2020
17
emzirme yastığı

Emzirme yastığı ve emzirme önlüğü, bebek emzirme konusunda annelerin en önemli yardımcısıdır. Anne sütünü düzenli alan bebeklerin zeka ve gelişim düzeyleri daha yüksek olduğu için anneler için emzirme dönemi çok önem ifade etmektedir. Bizde bu konumuzda siz annelerin emzirme yükünü azaltacak ve emzirme döneminde sizi rahatlatacak emzirme yastığı ve önlüklerinden bahsettik.

 

Emzirme Yastığı

Emzirme yastığı, bebeğini emziren anneler için beslenme sırasında bebeğin baş ve poposunu destekleyen elyaftan yapılan minderdir. Amacına uygun olabilmesi için geniş ve yüksek olanları tercih edilmelidir. Emzirme yastıkları, bebeğin beslenirken doğru pozisyonda olmasını sağlayarak kusma gibi sorunların önüne geçebilmektedir. Bir çok farklı şekli ve modelleri bulunan bu yastıkların en çok tercih edileni hilal şeklinde olandır. Ayrıca bebek doğru bir şekilde beslenirken annede eğilmek zorunda kalmayacağı için, emzirme esnasında oluşabilen sırt ve bel ağrılarının duruş bozukluklarının önüne geçmektedir.

Emzirme Önlüğü

Bebekleri her acıktığında rahat bir şekilde emzirebilmeleri için tasarlanan Anne Emzirme önlüğü, annelerin kurtarıcısı olmaktadır. Sosyal hayatınızdan ödün vermeden, kopmadan halka açık olan yerlerde bebeğinizi emzirme ve bebeğinizin mahremiyetini koruma altına aldığı gibi insanların içinde bebeğinizin karnını doyurmak sizin için stres haline gelmekten çıkacak. Kalabalık ortamlarda bile bebeğinizi rahat bir şekilde emzirmenizi sağlayan bu önlükler uygun fiyatları ile de annelerin beğenisini kazanmıştır. Özel olarak hazırlanan yakası sayesinde önlük içinden bebeğinizle olan göz temasını engellemeden daha sağlıklı bir emzirme sağlamaktadır.

Emzirme ile ilgili diğer yazılarımız için Emzirme kategorimizi inceleyebilirsiniz.

NOT: Bilgi niteliğindedir. Daha detaylı bilgi için lütfen doktorunuza başvurunuz.

] }
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.