Hamilelikte Yoga Yapmak

31.05.2020
13
[Resim: hamilelikte-yoga.png]
Hamilelik yogası, gebelik sürecinde yapılan sporlar arasında en ideal ve mükemmel olanıdır. Yoga gevşemeyi, odaklanmayı ve nefes alışına dikkat etmeyi sağlamaktadır. Doğum yapmak için ve çocuk bakmak için harika bir hazırlık olabilir. Yoga, oksijen alımını yükseltir ve anne karnındaki bebeğe daha fazla oksijen gitmesini sağlar. Aynı zamanda esnekliği arttırarak gebelik sürecinin daha kolay geçmesini sağlayarak doğumu da kolaylaştırmaktadır.

Gebeler için özel olarak oluşturulmuş gebe yogası dersleri mevcuttur. Tüm yoga hareketleri bu derslerde gebeler için en güvenli şekilde yapılmaktadır. Örneğin, gebeliğinizin 4.ayından sonra sırt üstü yatarak yapılan bazı hareketleri yapamazsın. Ya da gebelikte ağırlık merkeziniz değişeceği için çeşitli yoga hareketlerini yeni ağırlık merkezine göre yorumlamak gerekecektir. İşte hamile yogası dersleri bu tip özel durumlar düşünülerek planlanıp yapılmaktadır.

 

Spor ile ilgili diğer yazılarımız için Hamilelikte Spor kategorimizi inceleyebilirsiniz.

NOT: Bilgi niteliğindedir. Daha detaylı bilgi için lütfen doktorunuza başvurunuz.

Hamilelikte Yoga Yapmak Gebelik Hesaplama, Hamilelikte Yoga Yapmak Beta HCG, Hamilelikte Yoga Yapmak kız bebek isimleri, Hamilelikte Yoga Yapmak erkek bebek isimleri, Hamilelikte Yoga Yapmak Hafta Hafta Gebelik.
] }
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.