Hamilelikte Giyim – Bugün Ne Giysem?

01.05.2020
15
[Resim: hamilelikte-giyim.png]
Bir kadının en güzel heyecanları yaşadığı dönem olduğu gibi bir o kadar da zorlu bir dönemdir hamilelik dönemi. Bu dönemde anne adaylarının kafasını karıştıran bir problem de hamilelikte ne giyebilirim problemidir. Ne kadar hamilelikte dar kıyafetler karnı çıkarsa da kan akışını azalttığı ve kasların kasılmasına sebep olduğu için dar kıyafetler tercih edilmemelidir. Anne adaylarının yaptığı en büyük hatalardan biri dar giyinmektir. Bu sebeple anne adayları rahat kıyafetler tercih etmelidir.

Anne adayının giydiği kıyafetin dar olmaması rahat olması kadar kumaşının türü de oldukça önemlidir. Kıyafet olarak en doğru seçim pamuklu kıyafetler olacaktır. Pamuklu kıyafetler hava alacağı için anne adayının vücudunun nefes almasını sağlar. Sıcak havalarda terleyen annenin pamuklu kıyafeti tene yapışmayacak ve bundan dolayı hastalık riski de azalmış olacaktır.

[Resim: hamilelik-giyim.png]
Hamilelikte iç giyim de anne adayının rahatlığı için önemlidir. Gebelik döneminde göğüsler büyümeye ve şişmeye başlar. Bu yüzden çamaşırlar anne adaylarını sıkmaya başlayacaktır. Fakat bu dönemde çamaşır almak için erkenci davranmamak gerekir. Vücut hızlı büyüyüp değiştiği için hamileliğin erken döneminde alınan çamaşırlar vücudun hızlı değişiminden dolayı kullanılmaz duruma gelecektir. Bu sebepten ötürü 6. ve 7. aydan itibaren çamaşır almak daha doğru bir hareket olabilir. Bu dönemden sonra anne adaylarının göğüslerindeki büyüme yavaşlayacaktır ve bu dönemde anne adayı uygun çamaşır seçebilecektir.

 

 

Giyim ile ilgili diğer yazılarımız için Hamilelikte Giyim kategorimizi inceleyebilirsiniz.

] }
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.