Hamilelikte Erkek Bebek Belirtileri

hamile
Hamilelik bir anne adayı için en güzel heyecandır. En çok heyecan ise bebeğinin cinsiyetini öğrendiği andır. Bebeğin cinsiyetini öğrenmek, onun adını koymak, ona alışveriş yapmak onla daha güzel hayaller kurmanızı sağlar. 
Bilimsel olarak açıklaması olmasa da halk arasındaki bazı söylemlerle bebeğinizin cinsiyetini sizdeki ve bebekteki hallere bakarak tahmin edebilirsiniz. Ama unutmayın bu belirtiler yüzde yüz doğru sonuç vermeyecektir. 
  • Eğer karnınız aşağı pozisyonda ise erkek bebeğiniz olabilir.
  • Eğer sabah bulantılarınız yok ve bulantılarınız çok az ise erkek bebeğiniz olabilir.
  • İdrar renginiz açık sarı renkli ise erkek bebeğinizin olma ihtimali yüksektir.
  • Sağ memeniz sol memenizden büyük olması erkek belirtisidir.
  • Erkek bebek olmasına işaret olan bir diğer belirti ise ayaklarınızın sürekli üşüyor olmasıdır.
  • Kız ve erkek bebeklerin kalp atış hızının farklı olduğu iddia edilir. Eğer kalp atışı dakikada 140 dan az ise bebeğinizin erkek olduğu söylenir.
  • Halk arasında “Anneye bir güzellik geldi.” diye bir söz dolanır.  [Resim: smile.png] Eğer etrafınızda güzelleştiğinizini söyleyenler artmaya başladı ise erkek bebeğinizin olma ihtimalinin yüksek olduğu söylenir. 


Ne kadar bu belirtiler bazı anne adaylarında doğru olsa da bu bilgilerin kesinliği yoktur. Bebeğin cinsel organının oluşumu 11. haftada başlar ve 16. haftadan itibaren cinsiyeti net olarak belli olmaya başlar. 16. Haftadan itibaren doktor muayenesinde ultrason görüntüsünde bebeğinizin cinsiyetini görebilirsiniz.

Hamilelikte Erkek Bebek Gebelik Hesaplama, Hamilelikte Erkek Bebek Beta HCG, Hamilelikte Erkek Bebek kız bebek isimleri, Hamilelikte Erkek Bebek erkek bebek isimleri, Hamilelikte Erkek Bebek Hafta Hafta Gebelik.
] }
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.