Hamilelikte En İdeal Yaş Nedir?

06.12.2020
Hamilelikte En İdeal Yaş Nedir?

Hamilelikte en ideal yaş konusunda başlattığımız bu yazımızda, kullanıcılarımıza en ideal yaş konusunda bilgi paylaşımı yapacağız. Yaş ilerledikçe hamile kalma şansı iyice azalıyor. Tabi bunun ardından düşük tehlikesi ve sezeryan gibi son derece önemli riskler ortaya çıkıyor. Peki gebe kalmak için en iyi yaş hangisi ? Hangi yaşı tercih etmeliyiz. İşte bu konuda sizleri aydınlatmaya çalışacağız. Öncelikle gebe kalma konusunda yapmanız gereken karar vermeniz. Bu aşamadan sonra sırasıyla planlamanız gereken bazı hususlar var.

En iyi gebe kalma yaşı

Bu konuda yaş sınırlaması 20 ile 35’e kadar en iyi gebe kalma yaşı olarak belirleniyor. İnsanlar kariyerleri için hamile kalmamak isterken, bir riski de unutarak gebelik yaşını sürekli ileriye doğru atıyorlar. Bu da düşük veya sezeryan tehlikeleri. Öncelikle gebe olmak dünyanın en değerli şeyleri arasında yerini aldığını kesinlikle unutmayınız. Gebe kalma yaşına göre çocuğunuzu hayatını etkiyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse 35 yaş sınırında çocuğunuzu dünyaya getirdiniz, okutup büyüttünüz. 20 yaşına geldiği zaman sizin yaşınız 55 oluyor. Artık iyiden iyiye bazı duygularınız ortadan kalkıyor, sağlık sorunları oluşuyor vs.Çocuğunuz hayat şartlar, geleceği, evliliği gibi bir çok sorunla karşılaşma ihtimaliniz yüksektir. Bu sebeple erken gebe kalmak her zaman iyidir. Kariyeleriniz olsun fakat çocuğunuzda dünyaya olsun. İkisini bir arada yapmaya çalışın.

Normal araştırmalara göre gebelik yaşının en iyi 20 ile 30 arasında olduğu söylenir.Bu araştırmalar doğrudur. Bizim burada verdiğimiz 35 yaş sınır, artık son nokta anlamına gelmektedir.Başka bir araştırmaya göre de Türkiye’de evlilik ve çocuk doğurma yaşının 27′ye yükseldiğini belirtiyor.Bu sebeple en ideal yaş olarak 20 yaşı en alt taban sınır ve 35 yaşı da en üst sınır diyebiliriz. Bunları göz önüne almanız yararlı olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.