Hamilelikte Düşük Tempolu Koşu: Jogging

05.06.2020
11
hamile

Hamilelikte Düşük Tempolu Koşu: Jogging

Günlük hayatlarında Koşu yapmakta olanlar gebelik sürecinde de koşmaya devam edebilirler fakat daha önce hiç koşma yapılmadıysa, vücut bu tempoya alışık değilse bu spor gebelik döneminde çok mantıklı olmayabilir. Gebelik boyunca jogging yapmaya devam edebilmek için doktor onayının mutlaka alınmış olması gerekir. Aksi takdirde gebelik yüksek risk taşıyorsa jogging çok iyi bir fikir değildir.

Gebelik döneminde spor yaparken ekstra dikkat edilmesi gerekenler arasında koşu mesafesini veya tempoyu koruyarak, bunları arttırmamakta yer alabilir. Koştuğunuz mesafeyi sınırlamak, daha düz parkurlar tercih etmek veya koşu bandı kullanmak daha iyi olabilir.

Unutmayınız ki hamileyken gevşeyen bağlar ve eklemlerle koşmak dizleriniz için daha zor olabilir. Bu durum kaza ve incinme riskini arttırabilir. Bu yüzden yalnızca eğer gebelik öncesi koşu deneyiminiz varsa, doktorunuz izin veriyorsa, temponuzu ve mesafenizi sınırlandırarak koşmak sizi ve bebeğinizi daha sağlıklı kılacaktır.

Spor ile ilgili diğer yazılarımız için Hamilelikte Spor kategorimizi inceleyebilirsiniz.

NOT: Bilgi niteliğindedir. Daha detaylı bilgi için lütfen doktorunuza başvurunuz.

Hamilelikte Düşük Tempolu Gebelik Hesaplama, Hamilelikte Düşük Tempolu Beta HCG, Hamilelikte Düşük Tempolu kız bebek isimleri, Hamilelikte Düşük Tempolu erkek bebek isimleri, Hamilelikte Düşük Tempolu Hafta Hafta Gebelik.
] }
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.