Hamile Hazır Giyim

20.11.2020
Hamile Hazır Giyim

Gebelik süreci uzun ve zorlu bir süreçtir. Bu süreçte bayanların vücut yapısında değişimler olur ve gebelik öncesi giysileri üzerine dar olmaya başlar. Hem bu nedenle hem de gebelik sürecinde anne karnında olan bebeğin rahat gelişimi adına sektör hamile giyim alanında gebe olanlara destek sağlar. Rahat Modeller Rahatlığın ön planda olduğu hamile elbise ürünleri genelde bol kesim ve robadan gelecek şekilde tasarlanır. Elastik ve likralı kumaşlarla elde edilen modeller hamile giyim için en ideal olanıdır. Etek ve üst, pantolon ve üst, tek parça jile şeklinde bol çeşit modellerin yer aldığı hamile elbiseler farklı markaların reyonlarında bulunur. Sade, tek renk, çiçekli, kollu, kolsuz modelleri yanı sıra mevsimine göre hamile elbise bulmak kolay. Gebelik sürecinde hassas olan anne cildine has üretilen elbise ve lohusa gecelik takımları ile anneler huzurlu olur. Gebelik sürecinde kullanılacak elbiselerin sayılı sınırda olması nedeniyle dayanıklı, solmayan kumaşlardan gebelik elbiseler üretilir. Lohusa Gecelik Doğum sonrası süreçte rahat ve kullanışlı olan lohusa gecelik kıyafeti ile bebeği, emzirirken daha rahat olur, bu süreçte yaşanan kontrollerde lohusa gecelik ile hareket özgürlüğü yaşanır. Tek ya da takım şeklinde satılan lohusa gecelik üretiminde saten, gibi pamuklu gibi anti alerjenik ve yumuşacık kumaşlar kullanılır. Anne adayları bu süreçte her dönem için farklı genişlikte elbise seçmek zorunda olur. Bu elbise ve lohusa geceliğin anne ve bebek açısından rahat olması önemlidir. Terletmeyen, anti alerjenik ve ferahlık hissi veren elbise ve gecelik seçiminde önemli detaylardır. Gecelik ve elbise seçiminde;

  • Konforun ön planda olması
  • Kolları ve paçaları geniş ürünlerin seçilmesi
  • Emzirme amaçlı detayların olması
  • Bel kısımlarının elastik olması gibi nedenler lohusa gecelik ve hamile elbise giyiminde dikkat edilmesi gereken durumlardır.

Kaliteli ürünlerin özellikle bu dönemde alınması gerektiğine dikkat etmek gerekir. Anne ve bebeğin sağlıklı bir süreç içerisinde gelişimi için kalitesi iyi olan ürünler seçilmelidir. İnternet ortamından veya bu giysilerin satışının yapıldığı mağazalardan istenilen renk ve modellerde ürün bulmak mümkün.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.