Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

31.05.2020
21
[Resim: hamilelik-testi.png]

Ne kadar kesin yöntemler olmasa da evde hamileliğin tespiti için uygulanan bazı yöntemler vardır. Anne adayları bebek heyecanını çok yaşadıkları için ve bazen doktora gitme veya gebelik testi alma şansları olmadıkları için evde gebelik testi yapma arayışına girebilirler. İşte evde hamilelik tespiti yapılacak bazı yöntemler;

Aşağıdaki yöntemlerden hiçbiri yüzde 100 doğru sonuç vermez. Eczaneden gebelik testi yaptırabilirsiniz. Ama en doğru sonuç için lütfen doktorunuza başvurunuz. 

[Resim: hamilelik-test.png]

Diş Macunu Yöntemi

Boş bir kaseye diş macunu koyun ve üzerine idrarınızı ekleyin. Eğer köpük köpük ve rengi sabit ise hamilelik testi negatif, eğer köpürme olur ve renk mavi ise hamilelik testi pozitiftir.

Çamaşır Suyu Yöntemi

Plastik bir kaba 3 çay kaşığı çamaşır suyu koyun. Üzerine idrarınızı ilave edin. Eğer çamaşır suyu köpürüyor ise test sonucu pozitif, köpürmüyor sabit kalıyorsa test sonucu negatiftir.

Sirke ve Ton Balığı Yöntemi

Çeyrek fincan ton balığı suyu ile yine çeyrek fincan sirkeyi karıştırın. Gece boyunca bekletin ve bir sonraki gün idrarınızı ekleyin. İdrar parlak yeşil olursa test pozitif, turuncuya dönerse test negatiftir.

Toz Şeker Yöntemi 

Bir kabın içine idrarınızı koyun, diğer bir kabın içine 1 yemek kaşığı şeker koyun. 1 yemek kaşığı şeker koyduğunuz kabın içerisine, diğer kaptaki idrarınızı ekleyin. 2-3 dakika kadar bekleyin. Eğer şeker koyulduğu gibi bozulmadan duruyorsa sonuç pozitiftir. Şeker idrara karıştıysa sonuç negatiftir.

 

Sağlık ile ilgili diğer yazılarımız için Hamilelikte Sağlık kategorimizi inceleyebilirsiniz.

NOT: Bilgi niteliğindedir. Daha detaylı bilgi için lütfen doktorunuza başvurunuz.

] }
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.