Emzik Askısı Nedir?

18.02.2023
Emzik Askısı Nedir?

Herkes farklı isimlerle biliyor. Emzik zinciri ya da emzik tutacağı olarak da bildiği emzik askısı, bebeklerin emziklerini kaybetmemesine yardımcı olur. Hem emzik hem de diş kaşıyıcıları tutan bu ürün annelerin kurtarıcısı oluyor.

Emzik Askısı Çeşitleri

Emzik askılarının birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Deri, kumaş, makrome, silikon, plastic ya da boncuklu modeller en önde gelenlerdir. Bu modellerin her birinin kendine has artıları ve eksileri bulunur. Örnek vermek gerekirse isimli emzik askısı modelleri ile ürünü isteğinize göre özelleştirebilirsiniz. Deri modellerse kirlenmeye ve kopmaya karşı dayanıklıdır. Pamuklu modeller doğal ve hafiftir.

Emzik Askısı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Emzik askısı seçiminde de kullanım sıklığınızdan tutun da kişisel zevklerinize kadar birçok faktör devreye giriyor.

Dikkat edilecek ilk şey ürünün bebeğinize uygun olmasıdır. Emzik tutacağının boyu ne çok uzun ne de çok kısa olmalıdır. e&f Store emzik askıları ortalama 27 cm uzunluğundadır ve ideal kullanım uzunluğu da bu ölçüdür.

Güvenlik de kritik konulardan birisidir. Silikon toplardan üretilen emzik zincirleri ya da boncuk gibi malzemeler içeren emzik zincirlerini bebeğinizi gözlemeyi unutmayın. Ürünün kopmaya karşı dayanıklı olduğundan emin olun.

Kumaş ürünlerde ise kullanılan kumaşın hammaddesi çok önemlidir. e&f Store olarak biz tüm kumaşlarımızın %100 pamuklu olmasına ve OEKO-TEX sertifikasına sahip tedarikçilerden kumaş alımına dikkat ediyoruz. Sertifika durumu, üretim süreçleri ve diğer detayları iyice araştırmalısınız. %100 pamuklu modeller emzik askınızın cilde dost olmasını sağlacaktır.

Deriden üretilen modeller dayanıklı olsa bile bir süre sonra koku ve boya verme gibi durumlar oluşturabilir. Bunlara da dikkat etmenizde fayda var.

Seçim kararı verirken sonunca maddemiz kombin. Bebeğinizin tarzını emzik askıları ile tamamlayabilirsiniz. Emzik askısı seçerken, modelin deseninin veya renginin bebeğinizin kıyafeti ile uyumlu olması da tercih sebepleri arasındadır. Özellikle bebeğinizin en tatlı anlarını ölümsüzleştirmek istediğiniz anlarda, kullanılan emzik askısının bebeğinizin kombini ile uyumlu olması bu anları daha da değerli kılacaktır.

Emzik Askısı ve Emzik Zinciri Aynı Şey Midir?

Evet, ismen farklı olsa da genellikle emziklerin kaybolmamasını ve kıyafetlere tutturulmasını sağlayan bütün ürünlere emzik askısı, emzik tutacağı veya emzik zinciri denilmektedir. Kullanımına bakarsak hepsi aynı ürün olmasına rağmen Emzik Zincirleri genellikle plastik malzemeden üretilir ve görünümü

 

gerçekten de bir zinciri andırır. Emzik askısı ise ürünün genel ismidir ve kumaş, silikon, plastik, deri gibi birçok farklı malzemeden üretilir.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.