Çin Takvimi Bebek Cinsiyeti Hesaplama

Çin Takvimi Bebek Cinsiyeti Hesaplama

06.09.2020
22

Anne Doğum Tarihi


Çin Takvimi

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Çin takvimi hesaplama , anne adayları tarafından doğacak olan bebek cinsiyet hesaplama için 700 yıldan bu yana kullanılmaktadır. Günümüz şartlarında çin takvimi cinsiyet öğrenmenin daha erken hali diyebiliriz çünkü normal şartlarda bebeğin cinsiyetini öğrenebilmek için gebeliğin 15. veya 16. haftasını beklemek gerekir.

Aslında uzmanlar 12. Veya 13.haftalarda bebeğin cinsiyetini görse bile bir sonraki kontrolü bekleyerek aileye kesin bilgi vermek isterler. Ancak bazı aileler bu süreyi beklemek istemez, bebeğin cinsiyetini erkenden öğrenmek isterler ve bu durumda Çin Takviminden yararlanırlar. Çin Takviminin doğruluk payı, yüzde 70 ila 90 arasında değişmektedir. Anne adayının yaşı ve gebeliğin başladığı ay bilgileri ile bu yöntemden yararlanılabilir.

Çin Takvimi ile cinsiyet belirleyebilmek için anne adayının en az 18 en geç ise 45 yaşında olması gerekir ki cinsiyet hesaplaması yapılabilsin. Çin takviminde yapılan hesaplamaya göre, 18 yaşında olan anne adayları diğer yaş grubundaki anne adaylarına oranla daha fazla erkek bebek sahibi olabilmektedir.

Eğer gebelik Ocak ve Mart aylarında gerçekleşmiş ise bu durumda bebeğin kız olma ihtimali yüzde 10 dur, bu nedenle diğer aylarda erkek olma olasılığı ise yüzde 90’dır. Bebek cinsiyetinin kız olma ihtimalinin en yüksek olduğu yaş ise 21’dir. Bunlara ek olarak, Ocak ayı dışındaki aylarda gebelik gerçekleşmiş ise bu bebeklerin tamamının kız olma ihtimalinin oldukça yüksek olduğu da söylenenler arasındadır.

Çin Takvimine göre;

-Erkek bebek olma olasılığı yüksek olan aylar; Ocak, Şubat, Mart, Mayıs, Haziran, Ekim ve Kasım.

-Kız bebek olma olasılığı yüksek olan aylar; Nisan, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Aralık.

Bu çıkarımlar yıllara göre farklılık göstermez ve her yıl aynı şekilde kullanılır.

Sağlık ile ilgili diğer yazılarımız için Hamilelikte Sağlık kategorimizi inceleyebilirsiniz.

NOT: Bilgi niteliğindedir. Daha detaylı bilgi için lütfen doktorunuza başvurunuz.

Sıkça Sorulan Sorular

Çin takviminde annenin doğum tarihi ve gebe kalınan tarihe bakılarak bebeğin cinsiyeti belli olur.

Çin Takviminde gebe kalınan tarih öğrenildikten sonra tabloya bakılarak cinsiyeti öğrenebilirsiniz.

Çin takviminin doğruluk payı %70 ila %90 dır.

Çin Takvimi ile cinsiyet belirleyebilmek için anne adayının en az 18 en geç ise 45 yaşında olması gerekir ki cinsiyet hesaplaması yapılabilsin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.