[single_loop]

Ameliyatsız Yüz Germe ile Ağrı Hissetmeden Cilt Bakımı Yaptırabilirsiniz

30.01.2021
71
Ameliyatsız Yüz Germe ile Ağrı Hissetmeden Cilt Bakımı Yaptırabilirsiniz

Ameliyatsız yüz germe, görünümü gençleştirmeyi ve yenilenmeyi sağlayan ağrısız ve ekonomik prosedürlerin tamamını kapsayan bir terimdir. Cerrahi yüz germe ile karşılaştırıldığında, bu teknikler büyük kesiler, genel anestezi veya bir gece hastanede kalmayı gerektirmez. Bu tedaviler sayesinde, işlem sonrası çok az rahatsızlık ve minimum aksama süresiyle hastalar hızlı bir şekilde doktorun ofisine girip çıkarır. Yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan etkileri hafifletmek, bıçak altına yatmadan da mümkündür. Ameliyatsız yüz germe yaptırmak isteyenler için bu metinde mevcut tedavileri sıraladık.

Ameliyatsız yüz germe çeşitleri

Her ameliyatsız yüz germe işlemi, bireyin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır. İnce çizgiler, derin kırışıklıklar, gevşek cilt, incelmiş dudaklar, çökük yanaklar, geniş gözenekler, akne izleri ve yüz hacminin kaybı gibi her şeyi ele alan çeşitli teknikler mevcuttur. Cilt bakımı da yaptırmak isteyenlere özel çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur.

Dermal dolgu maddeleri

Dermal dolgular, ameliyatsız yüz germe çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Bu maddeler, yanaklar, şakaklar, dudaklar ve gözlerin altındaki hacmi anında geri kazandırır. Dermal dolgu maddeleri, nem açısından zengin Hyaluronik Asit (HA) dahil olmak üzere çeşitli ürünlerden yapılabilir. Dolgunlaştırma ve yumuşatma özellikleri altı aydan tam bir yıla kadar etkili olabilir.

Botoks

Ameliyatsız yüz germe işleminin önemli bir parçası olan botoks, kırışıklık azaltma özelliği sunar. Genellikle alın kırışıklıklarını, kaşlarını ve kaz ayaklarını düzeltmek için kullanılan botoks, her türlü dinamik kırışıklık üzerinde etkilidir. Botoks anında kırışıklık giderimi sağlamasa da hastalar sonuçları bir ila iki hafta içinde göreceklerdir. Botoksun faydaları üç ay sürebilir ve tedaviyi uygulamaya devam ettikçe işlemin etki süresi de uzar.

İğnesiz tedaviler

Günümüzün modern kimyasal peelingleri güvenilir, invaziv olmayan bir tekniktir, geniş gözenekleri küçültür ve genel cilt kalitesini iyileştirir. Daha taze cilt yüzeye çıktıkça ince çizgiler, kırışıklıklar ve hiperpigmentasyon azalır ve böylece daha sıkı bir cilt elde edilir.

Ameliyatsız yüz germe sonrası bakım

Cilt bakımını  yaptıranlar için bu tedavi sonrası bakımın nasıl yapıldığını bilmek önemlidir. En iyi sonuçları elde etmek için invaziv olmayan tedavilerin birkaç ayda bir tekrarlanması gerekir. Bu cerrahi olmayan tedavileri sürdürme konusunda ne kadar gayret ederseniz zamanla o kadar az ihtiyacınız olabileceğini unutmayın. Botoks seansından sonra cilt ve kaslar gevşediği için ifade çizgileri kötüleşmeyecektir, yani gelecekte daha az dozda ürün daha uzun süreli etkiler verecektir. Ek olarak, dermal dolgu maddelerindeki hyaluronik asit, vücudun kolajen üretimini artıracak ve cildin altında sağlam bir iskele tabakası oluşturacaktır. Enjekte edilen bu madde, ciltte doğal bir iyileşme süreci başlatır.

Tedavi ne olursa olsun yaşlanma süreci devam edecektir. Kurul onaylı bir plastik cerrah tarafından bu tedaviyi almak, ameliyatsız her yüz germenin cildinizin gelişen ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanabileceği anlamına gelir. Ameliyatsız yüz germe tedavisi için kliniğe gelen her hastanın istediği sonucu elde ettiğinden emin olmak için tedavi öncesi hastanın soru ve isteklerini dikkatle dinlenir. Oldukça güvenli bir yöntem olan ameliyatsız yüz germe sayesinde verimli ve keyifli bir prosedür halini alır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.